Yenilikçi, özgün projelerle Statjus’ta yeni dönem

2013 yılının Ekim ayında Statjus’u kurmaktaki amacımız, bilişim hukuku alanında çalışmalar yaparak, öncelikli olarak ulusal bazda, alanın gelişimine katkı sağlamak, bilişim hukuku ile ilgilenen bireylerin internetteki adresleri olmak ve bu doğrultuda bilişim hukuku ile ilgili haberlerin, makalelerin, yargı kararlarının ve yasal düzenlemelerin düzenli bir şekilde paylaşıldığı bir internet platformu olmaktı. Geldiğimiz noktada bilişim hukuku ile ilgili ülkemizdeki önemli gelişmeler başta olmak üzere, ulusal ve uluslararası ölçekte haberleri, yargı kararlarını, yasal düzenlemeleri, çeşitli konulardaki inceleme yazılarını ve makaleleri sizlere ulaştırdık.

Kuruluştan itibaren tüm yayınlarımızı bilimsel, özgün ve estetik bir çizgide sunmak için büyük çaba ve özen gösterdik. Bu süreçte çeşitli hukuk profesyonelleri tarafından olumlu dönüşler almamız, amacımıza uygun bir yol izlediğimizi bize gösterdi ve bu durum da, çalışmalarımızda bizi motive eden en önemli husus oldu. Şu an bulunduğumuz noktaya gelmemizde ve bundan sonrası için internet ve teknoloji çerçevesinde geliştirdiğimiz yenilikçi projeleri hayata geçirebilmemizde, gerek görüşleriyle gerekse de farklı konulardaki yardımlarıyla Statjus fikrine ve bize destek olan Prof. Dr. Savaş Bozbel, Yrd. Doç. Dr. Leyla Keser ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Bedii Kaya hocalarımıza ve tüm takipçilerimize teşekkür ederiz.

Statjus olarak, bugüne kadar yaptığımız yayınlara -inceleme yazıları ve makaleler özelinde- Statjus Blog üzerinden devam etme kararı alarak, gün itibariyle yeni bir döneme geçmiş bulunmaktayız. Artık Statjus, bilişim hukuku alanında faaliyet gösteren çeşitli projeleri bünyesinde barındıran bir bilişim ve internet markası olarak yayın hayatına devam edecektir. Bu kapsam dahilinde, kişilerin internet üzerinde özel hayatlarının gizliliği ve kişisel verilerinin korunması noktalarında neler yapabilecekleri üzerine bilinçlendirilmesi ile okunmadan kabul edilen elektronik sözleşmeler hakkında farkındalık yaratılmasını amaçlayan Dijital Haklar, bilimsel çalışmalar neticesinde kaleme alınan incelemelerin ve makalelerin yayınlanacağı Statjus Blog ve kullanıcıların bilişim ve teknoloji ile ilgili yaşadıkları sorunlara teknik ve hukuki çözümler üreten İnternet Hukuku projeleri aktif olarak faaliyet gösterecektir.

“Zaman geçer, adalet kalır” mottosuyla yola çıktığımız günden itibaren bilişim ve internet hukuku alanında bilimsel, özgün ve estetik bir çizgide yayın yapma anlayışımızdan ödün vermeden bu noktaya geldik. İlerleyen dönemde de bugüne kadar sürdürdüğümüz yayın anlayışımızdan kopmadan, mevcut projeleri yürütmeye ve yenilikçi, özgün projeler üretmeye azami özen göstereceğiz. Bizler, ülkemizde bilgi ve iletişim teknolojilerinin gerek teknik gerekse de hukuki açıdan çağı yakalayabilmesinin ve geliştirilebilmesinin ancak kolektif şuurla hareket edildiği sürece mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda mevcut ve gelecekteki tüm projelerimize ilgililerin dahil olmasına azami önem veriyoruz. Bizimle iletişim@statjus.com e-posta adresinden iletişime geçerek görüşlerinizi paylaşabilir ve aramıza katılabilirsiniz.

» Statjus Blog
» Dijital Haklar
» İnternet Hukuku