Hizmet Şartları

1. ‘statjus.com’, telif haklarına, kişilik haklarına, cevap ve düzeltme hakkına saygı duyar.

2. ‘statjus.com’ içinde yer alan tüm bilgi ve dokümanlar, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Hukuku alanıyla ilgilenenlere yararlı olması gayesiyle bu alana ilgi duyan ve bu alanda çalışmalar yapan, hukuk eğitimi almış bireyler tarafından hazırlanmıştır. Her ne kadar bu sitenin ve içeriğinin gerek güncellenmesi, gerek her türlü hazırlığı aşamasında son derece itina ve dikkat gösterilmekte ise de, ‘statjus.com’ içinde yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve siteden verilen linkler nedeniyle ‘statjus.com’, hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez.

3. Bu sayfalardan okuyucu olarak veya her ne suretle olsun yararlanan tüm ziyaretçilerimiz, bu sayfalarda yer alan tüm yükümlülük, talep, telif kuralları ve yararlanma koşullarını kabul ettikleri ve bunlara aykırı davranışlarının hukuki ve cezai sorumluluklarını gerektireceğini anladıklarını kabul ve taahhüt ederler.

4. ‘statjus.com’  üzerinden alınan herhangi yazı, dosya,resim,video vs. nin doğuracağı problemlerden kullanıcı kendi mesuldür. Doğabilecek sorunlardan dolayı hiç bir şekilde ‘statjus.com’ mesul edilemez.

6. ‘statjus.com’ ismini/imzasını haiz eserler basılı bir hale getirilebilir, farklı formatlara (video/ses/yazı/görsel/resim…) dönüştürülebilir, değişik medya platformlarına uyarlanabilir. ‘statjus.com’ tarafından oluşturulabilecek bu tip eserlerde yer alması istenmeyen içerikler, ‘statjus.com’ şerhine hiç eklenmemelidir.

8. ‘statjus.com’ siteye yazar seçiminde tek taraflı inisiyatife sahiptir. Siteye dilediği kişileri yazar olarak almak, dilediklerini yazar olarak kabul etmemek veya yazarlıktan dilediği zaman çıkarmak ya da yazarlarının dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma imkanı verme hakkını mahfuz tutmaktadır. Yazarlara ait bilgiler ‘statjus.com’ tarafından güvenli biçimde saklanmaktadır.

9. ‘statjus.com’a yazar olarak katılmak üzere verilen bilgilerin doğruluğu göz önünde bulundurulur. Yanlış beyanlardan dolayı oluşabilecek hatalardan ‘statjus.com’ sorumlu değildir.

10. Siteye ziyaretçiler veya yazarlar tarafından gönderilen yorumlar ve her türlü içeriğin yayını konusunda inisiyatif site yönetimine aittir. Site yönetimi yayınlanan yazıların gerek gördüğünde içeriğini, görünümü, site içindeki yerini değiştirebilir veya yayından kaldırılabilir.

11. ‘statjus.com’ yazarları ve siteden yararlanan herkes ‘statjus.com’ sitesinin ilkelerine saygı duymak ve site kurallarına uymakla yükümlüdür.

12. ‘statjus.com’ sitesinin faaliyet ve hizmetleri ticari bir gaye taşımamaktadır. ‘statjus.com’ tüm bu faaliyetleri ve yararlanma koşullarını değiştirme ya da durdurma hakkını saklı tutar. Kuralların güncellenme ve yenilerinin eklenmesi hakkı ve sorumluluğu site yöneticilerindedir. Kurallarda değişiklik olması durumunda kullanıcılar bilgilendirilir. Bu kurallar metninde bazı eksikler bulunabilir, bu durum esas amacı yok saymaya ya da kuralı geçersiz ilan etmeye neden olamaz.

Yorum Kuralları

1. Sitede yapılacak yorumlardan, yorum sahipleri sorumludur. Yazılan yorumlardan ‘statjus.com’ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2. Haber içinde geçen kişi ve kurumlara, haber ve yorum yazarlarına karşı argo kelimeler, haksız surette karalamak amaçlı, kişisel hakları ihlal eden mesajlar yazılması yasaktır.

3. Yorumlarınızda Türkçe’nin doğru kullanılmasına özen gösteriniz.

4. Bir firma, kurum veya kişi için alenen yapılan reklam amaçlı yazılar, firma adresleri veya internet adresleri site yöneticileri tarafından gerekli görüldüğü takdirde silinebilir.

5. Yorumların içinde geçen telefon numarası, kişi ismi, e-posta, adres vb. kişisel bilgiler gerekli görüldüğü takdirde silinebilir.