Statjus Blog logo

Künye

 • Tarih

   29 Ekim 2013

 • Sorumlu

   M. Nurbaki Kaşıkçı

 • Amaç

   Bilişim hukuku üzerine nitelikli ve özgün içerik üretmek, dağınık içerikleri derlemek ve yabancı kaynakları Türkçe'ye kazandırmak

 • İnternet Sitesi

   Ziyaret Edin

Statjus’u kurmaktaki amacımız, bilişim hukuku alanında çalışmalar yaparak, öncelikli olarak ulusal bazda, alanın gelişimine katkı sağlamak, bilişim hukuku ile ilgilenen bireylerin internetteki adresleri olmak ve bu doğrultuda bilişim hukuku ile ilgili haberlerin, makalelerin, yargı kararlarının ve yasal düzenlemelerin düzenli bir şekilde paylaşıldığı bir internet platformu olmaktı. Geldiğimiz noktada bilişim hukuku ile ilgili ülkemizdeki önemli gelişmeler başta olmak üzere, ulusal ve uluslararası ölçekte önemli haberleri, yargı kararlarını, yasal düzenlemeleri, çeşitli konulardaki inceleme yazılarını ve makaleleri kullanıcılarımıza ulaştırdık.

2015 yılı itibariyle Statjus’u bir çatı fikir haline getirerek, Statjus Blog projesini ayırdık. Bugün itibariyle Statjus Blog, bilişim hukuku üzerine nitelikli ve özgün içerik üreten, dağınık içerikleri derleyen ve yabancı kaynakları Türkçe’ye kazandıran bir akademik blog olarak yayın hayatına devam ediyor.

İçerik Türleri

Statjus Blog’da kullanıcı ile buluşturulan içerik beş ana kategori altında yer alıyor: İnceleme, makale, video, yargı kararları ve mevzuat.

Yargı kararları başlığı altında bilişim hukukuna ilişkin yerli ve yabancı yargı kararları derlenerek bir nevi içtihat bilgi bankası oluşturulması, mevzuat sayfası altında ise bilişim hukuku yerli mevzuatının sistematik bir biçimde kullanıcıya sunulması hedefleniyor.

Yazar Olarak Katılmak İçin

Statjus Blog projesi bilişim hukuku alanında çalışmalar gerçekleştiren kişilerin özgürce içeriklerini paylaşabildikleri bir blog çalışmasıdır. Bu bağlamda bilişim ve hukukuna ilgi duyanlara faydalı olabilecek her türlü içeriği  blogda yayınlamaktan memnuniyet duyarız.

Yazılarınızın blogda yayınlanması veya Statjus Blog projesine yazar olarak katılmak için bizimle iletisim@statjus.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. Yazarlık başvurularında e-postanızın ekinde bir yazı örneğinizin bulunmasını tercih ediyoruz.