Telif Hakları Bildirisi

Sahip olduğumuz misyon ve vizyon bağlamında, yayınladığımız içeriğin daha fazla insana ulaştırılmasından ancak memnuniyet duyarız. Bu sebeple, sizinle paylaştığımız içeriğin kullanımı yalnızca Statjus ve ilgili yazarı kaynak göstermek şartına bağlı olmak üzere serbest bırakılmıştır. Ancak internet sitelerimizdeki birtakım görseller, stok fotoğraf sitelerinden lisanslanarak kullanılmaktadır. Bu nedenle ilgili görseller, bu sayfadaki lisansın kapsamı dışında olacaktır. Örneğin www.statjus.com adresinde Freepik tarafından tasarlanan birtakım görselleri kullanmaktayız.

Lisans Detayları

Aksi açık bir şekilde belirtilmediği müddetçe, Statjus ve projelerinde yer alan tüm içerik, telif haklarına  Creative Commons Attribution 4.0 International Lisansı ile konudur. Bu lisansın tam metnine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu lisans çerçevesinde şunları yapmakta özgürsünüz
  • Paylaşım – Çalışmayı dilediğiniz gibi kopyalayabilir, dağıtabilir, iletebilirsiniz.
  • Uyarlama – Çalışmayı dilediğiniz gibi farklı formatlara, farklı şekillerde uyarlayabilirsiniz.
  • Ticari Kullanım – Çalışmayı dilediğiniz gibi ticari kullanıma tabi tutabilirsiniz.

Ancak şu şartı yerine getirmelisiniz
  • Kaynak Gösterme – Statjus’u ve ilgili yazarı kaynak olarak göstermeli ve yaptığınız değişiklikler varsa bunları belirtmelisiniz.

Bunlarla birlikte
  • Feragat – İçerik sahibi Statjus ile iletişime geçtiğiniz ve gerekli izni aldığınız takdirde, hak sahibi bu lisans kapsamındaki sınırlamalardan feragat edebilir. Farklı lisanslar kapsamında kullanım izni verebilir.
  • Kamu Malı – İlgili hukuka göre içeriğin tamamının veya bir kısmının kamu malı statüsünde olması halinde bu lisans kamu malı hukuki statüsüne saygı duyar.
  • Diğer – Bu lisans hukuki olmak kaydıyla her türlü telif hakkı sınırlandırmasına, istisnasına ve adil kullanım hakkına saygı duyar. İçerik sahibinin çalışma üzerindeki manevi hakları üzerinde bir değişiklik meydana getirmez. Üçüncü kişilerin içerikle ilgili umuma iletim ve kişilik haklarına saygı duyar.